Vesurikuja 2, Kuopio (Neulamäki)

89 800 € 64.5 m² 3h+k+s
Myyntihinta 87 221,58 €
Asuinpinta-ala 64.5 m²
Huoneita 3
Rakennusvuosi 1984
Tyyppi Kerrostalo
Kaupunki Kuopio
Kaupunginosa Neulamäki

Tutustu tähän valoisaan ja hyvin pidettyyn kolmioon Kuopion Neulamäessä, joka tarjoaa mukavaa asumista rauhallisessa ympäristössä. Huoneiston tilat jakautuvat toimivasti: kaksi makuuhuonetta, avara olohuone, keittiö ja oma sauna tarjoavat mukavuutta ja käytännöllisyyttä.

Laminaattilattiat ja tapetoidut sekä maalatut seinät luovat viihtyisän tunnelman. Kylpyhuoneessa on kaakeloidut pinnat ja modernit varusteet, kuten pesukoneliitäntä.

Asunto Oy Voimavesurissa on tehty kattavasti remontteja, mikä lisää asumismukavuutta ja turvallisuutta. Yhtiö tarjoaa myös monipuoliset yhteiset tilat, kuten pesutuvan ja pyörävaraston. Autotalliosake on mahdollista hankkia erikseen hintaan 4000 euroa.

Neulamäki on tunnettu vehreistä ulkoilualueistaan ja hyvien kulkuyhteyksien ansiosta pääset nopeasti Kuopion keskustaan. Tämä koti tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden nauttia rauhallisesta asumisesta lähellä kaupungin palveluita. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan!

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Asunnon perustiedot

Kotiavain 80500713
Osoite Vesurikuja 2, 70150 Kuopio
Tyyppi Kerrostalo
Omistusmuoto Oma
Huoneistoselitelmä 3h+k+s
Huoneet 3
Asuintilojen pinta-ala 64.5 m²
Kokonaispinta-ala 64.5 m²
Lisätietoja pinta-alasta Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.. Tarkistusmitattu: Ei
Kerros 2/3
Rakennusvuosi 1984
Käyttöönottovuosi 1984
Vapautuminen Heti

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 87 221,58 €
Velkaosuus 2 578,42 €
Velaton hinta 89 800 €
Neliöhinta 1 392,25 €/m²
Hoitovastike 303,15 € / kk
Rahoitusvastike 106,43 € / kk
Yhtiövastike yhteensä 409,58 € / kk
Muut maksut Kylmävesimaksu 5,90 €/m3 Lämminvesivastikkeet 15,00 €/m3 Autotallimaksu 12 €/kk Autopaikkamaksu 10 €/kk
Vesimaksu Kulutuksen mukaan

Asunnon lisätiedot

Sauna Oma sauna
Parveke Kyllä
Parvekkeen kuvaus Lasitettu ja ulostyönnetty

Pääasiallinen rakennusmateriaali Betoni
Keittiön kuvaus Liesi (Sähköhella), työtasot (laminaatti), seinät (maali ja tapetti), lattiat (laminaatti), jääkaappipakastin, liesituuletin ja astianpesukone
Kylpyhuoneen kuvaus WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peili, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja pesukone, seinät (kaakeli), lattiat (laatta)
Saunan kuvaus Seinät (paneeli), lattiat (laatta), Sähkökiuas
Olohuoneen kuvaus Seinät (tapetti ja maali), lattiat (laminaatti)
Makuuhuoneen kuvaus Lukumäärä: 2, seinät (tapetti ja maali), lattiat (laminaatti)
Säilytystilojen kuvaus Kellarikomero ja häkkivarasto
Kattotyyppi Tasakatto
Katon kuvaus Huopa

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi Asunto Oy Voimavesuri
Isännöitsijän yhteystiedot OIva Isännöinti, Jari Rytkönen, Maaherrankatu 21 A 3 krs, 70100, Kuopio, +358504084555
Huolto Huoltoyhtiö
Hissi Ei
Muuta taloyhtiöstä Kaapeli-tv, mankeli, väestönsuoja, pesutupa, urheiluvälinevarasto, kuivaushuone, pyörävarasto ja jäähdytetty kellari
Tehdyt remontit Kylmiön rakentaminen 1996 Jätekatoksen rakentaminen 1999 Rappukäytävien maalaus 2001 A-talon pohjaviemärin korjaus 2007 Jätekatoksen vesikaton uusiminen 2011 B-talon lipan korjaus 2012 Parvekkeiden kuntokartoitus 2013 Parvekeremontti 2015 Lukitusten uusiminen 2015 Autolämmitystolppien koteloiden uusiminen 2015 A-talon päädyn salaojat uusittiin ja vedenpoistoa parannettiin 2016 Lämpökeskussaneeraus 2017 Salaojien toiminnan tarkastus 2018 Ilmanvaihtohormien puhdistus- ja säätö 2018 Vesikattojen pinnoitteiden uusiminen 2019 Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 2019 Ilmastointikoneiden ja säätimien uusiminen 2019 Vesimittareiden asentaminen huoneistoihin kylmän veden mittaukseen 2022 Palovaroitinten uusinta 2025 Pesukoneen uusinta 2025