Lönnrotinkatu 3, Kuopio (Männistö)

85 000 € 60 m² 2h+k
Myyntihinta 35 950,83 €
Asuinpinta-ala 60 m²
Huoneita 2
Rakennusvuosi 1978
Tyyppi Kerrostalo
Kaupunki Kuopio
Kaupunginosa Männistö

Tämä tilava 60 m²:n kaksio sijaitsee Kuopion Männistössä, Lönnrotinkadulla, hyvien kulkuyhteyksien varrella. Asunto on kolmannessa kerroksessa, ja taloyhtiössä on hissi, mikä tuo mukavuutta arkeen. Vuonna 1978 valmistunut rakennus on hyvin hoidettu, ja siinä on tehty merkittäviä remontteja, kuten LVIS-peruskorjaus vuonna 2025, mikä takaa huolettoman asumisen.

Asunnon keittiö on varusteltu nykyaikaisilla laitteilla, kuten induktioliedellä ja astianpesukoneella. Kylpyhuoneesta löytyvät lattialämmitys ja pesukoneliitäntä. Parvekkeen lasitus antaa lisää mahdollisuuksia hyödyntää parveketta.

Asunto Oy Kuopion Honkaharju tarjoaa asukkailleen monipuoliset yhteiset tilat, kuten saunan, pesutuvan ja pyörävaraston.

Sijainti on erinomainen – lähellä keskustaa ja hyvien kulkuyhteyksien varrella. Vain alamäki alas ja olet jo keskustassa! Alueella on myös päiväkoti, mikä tekee tästä asunnosta mainion valinnan perheille. Ota yhteyttä matalalla kynnyksellä ja lähdetään katsomaan olisiko tämä sinun uusi kotisi!

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Asunnon perustiedot

Kotiavain 80493893
Osoite Lönnrotinkatu 3, 70500 Kuopio
Tyyppi Kerrostalo
Omistusmuoto Oma
Huoneistoselitelmä 2h+k
Huoneet 2
Asuintilojen pinta-ala 60 m²
Kokonaispinta-ala 60 m²
Lisätietoja pinta-alasta Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.. Tarkistusmitattu: Ei
Kerros 3/6
Rakennusvuosi 1978
Vapautuminen Sopimuksen mukaan

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 35 950,83 €
Velkaosuus 49 049,17 €
Velaton hinta 85 000 €
Neliöhinta 1 416,67 €/m²
Hoitovastike 300 € / kk
Rahoitusvastike 307,46 € / kk
Yhtiövastike yhteensä 613,46 € / kk
Muu vastike 6 € / kk
Muut maksut Vesi/m3/kylmä 5,60 € Vesi/m3/lämmin 12,00 € Mankeli, linko, kuivaushuone ja lenkkisauna ilmaiset.

Lunastusoikeus osakkailla Ei
Käyttö- ja luovutusrajoitukset Isännöitsijäntodistuksen mukaan taloyhtiöllä lunastusoikeus autopaikkaan.

Asunnon tilat ja materiaalit

Pääasiallinen rakennusmateriaali Betoni
Keittiön kuvaus Liesi (Induktioliesi), työtasot (laminaatti), seinät (maali, puu ja kaakeli), lattiat (muovimatto), jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone
Kylpyhuoneen kuvaus WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku, seinät (kaakeli), lattiat (laatta)
Olohuoneen kuvaus Seinät (tapetti ja maali), lattiat (muovimatto)
Makuuhuoneen kuvaus Lukumäärä: 1, seinät (tapetti ja maali), lattiat (muovimatto)
Muut huoneet ja tilat LVIS-remontin yhteydessä remontoitu perusteellisesti.
Säilytystilojen kuvaus Vaatehuone ja häkkivarasto
Kattotyyppi Tasakatto
Katon kuvaus Huopa

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi Asunto Oy Kuopion Honkaharju
Isännöitsijän yhteystiedot Kuopion Talokeskus, Vesa Rytkönen, Maaherrankatu 15-19, 70110, Kuopio, 017 288 2500
Huolto Huoltoyhtiö
Hissi Kyllä
Taloyhtiön autopaikat Piha-autopaikkoja: 23 kpl
Muuta taloyhtiöstä Kellarikomero, askarteluhuone, kuivaushuone, mankeli, väestönsuoja, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto ja pesutupa