Upeiden maisemien huoneisto, ylimmässä neljännessä kerroksessa, heti vapaa saunallinen kaksio.
Avokeittiön ja olohuoneen viihtyisästä kokonaisuudesta hienot näkymät todella kauas kahteen ilmansuuntaan. Tilava länsiparveke tuo lisätilaa jo varhain keväästä myöhäiseen syksyyn. Kylpyhuoneen yhteydessä on ikkunallinen sauna.
Yhtiö on valmistunut vuonna 2001 ja se sijaitsee päättyvän tien varrella, lenkille luontoon pääset lähes kotiovelta.
Täällä on helppo viihtyä ja arki rullaa vaivattomasti. Palvelut ovat lähellä, liikenneyhteydet ovat hyvät (bussit, metro, kehä-1) lisäksi liikuntamahdollisuudet ja harrastusmahdollisuudet ovat erinomaiset.
Tämä onkin ihanteellinen asuinalue niille, jotka arvostavat luonnonläheisyyttä ja rauhallista ympäristöä, kuitenkaan tinkimättä arjen sujuvuudesta.
Tämä asuntoa on itse nähtävä paikan päällä, joten sovitaan näyttö!
Kaarin Laakko, 0500 408 627, kaarin.laakko@huoneistokeskus.fi.
Esittely
Su 17.5.2026 klo 16.15 – 16.45
Esittelijä

Tilaa ilmainen arviokäynti
Asunnonvaihto kannattaa aloittaa nykyisen asunnon hinnan arvioinnilla. Näin saat raamit uusille unelmillesi.
Asunnon perustiedot
| Kotiavain | 80493740 |
|---|---|
| Osoite | Kivijatatie 11, 00940 Helsinki |
| Tyyppi | Kerrostalo |
| Omistusmuoto | Oma |
| Huoneistoselitelmä | 2 h, k, kh/wc, s, p |
| Huoneet | 2 |
| Asuintilojen pinta-ala | 51.5 m² |
| Kokonaispinta-ala | 51.5 m² |
| Lisätietoja pinta-alasta | Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen |
| Kerros | 4/4 |
| Rakennusvuosi | 2001 |
| Käyttöönottovuosi | 2001 |
| Vapautuminen | Heti |
Hinta ja kustannukset
| Myyntihinta | 134 000 € |
|---|---|
| Velaton hinta | 134 000 € |
| Neliöhinta | 2 601,94 €/m² |
| Hoitovastike | 334,75 € / kk |
| Yhtiövastike yhteensä | 334,75 € / kk |
| Muut maksut | Hallituksella valtuudet periä tarvittaessa kaksi ylimääräistä hoitovastiketta/ 1 ylimääräinen rahoitusvastike tarvittaessa. Autopaikkamaksut: katettu 35,20 (40,5) €/kk, aidattu avo 20,90 (24,4) €/kk, ei aidattu avo 16,50 (18,90) €/kk. Autopaikkojen maksut voivat muuttua ALV päätöksen tullessa voimaan, mahdolliset uudet hinnat suluissa. |
| Vesimaksu | 24,4 € / hlö / kk |
Asunnon lisätiedot
| Sauna | Oma sauna |
|---|---|
| Parveke | Kyllä |
| Parvekkeen kuvaus | Lasitettu |
| Parvekkeen ilmansuunta | Länsi |
| Tehdyt remontit | Parvekelasituksen uusiminen 2025. |
| Muuta kauppaan kuuluvaa | Sälekaihtimet |
| Asunnon kunto | Tyydyttävä |
| Lämmitysjärjestelmän kuvaus | Kaukolämpö |
| Sähköliittymä siirtyy | Ei |
| Lunastusoikeus yhtiöllä | Ei |
| Lunastusoikeus osakkailla | Ei |
| Käyttö- ja luovutusrajoitukset | Käyttötarkoitus asuinhuoneisto. |
Asunnon tilat ja materiaalit
| Pääasiallinen rakennusmateriaali | Betoni |
|---|---|
| Keittiön kuvaus | Liesi (Sähköhella), työtasot (laminaatti), seinät (maali), lattiat (parketti), jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja mikroaaltouuni |
| Kylpyhuoneen kuvaus | WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, bidee-suihku ja kaapisto, seinät (kaakeli), lattiat (laatta) |
| Saunan kuvaus | Seinät (puu), lattiat (laatta), Sähkökiuas |
| Olohuoneen kuvaus | Seinät (maali ja tapetti), lattiat (parketti) |
| Makuuhuoneen kuvaus | Lukumäärä: 1, seinät (maali), lattiat (parketti) |