Norkkokuja 3, Vantaa (Koivukylä)

139 000 € 74.5 m² 3h,k,kh,las.parv
Myyntihinta 139 000 €
Asuinpinta-ala 74.5 m²
Huoneita 3
Rakennusvuosi 1987
Tyyppi Kerrostalo
Kaupunki Vantaa
Kaupunginosa Koivukylä

Koivukylän halutulla alueella Vantaalla sijaitsee tämä viehättävä kolmio, joka tarjoaa mukavan kodin monipuolisilla mukavuuksilla.

Asunto on valmistunut vuonna 1987, ja sen tilavat huoneet luovat viihtyisän tunnelman.
Lasitettu parveke avautuu kauniiseen puistonäkymään, mikä tuo luonnon lähelle kaupunkiasumista.

Keittiö on varustettu nykyaikaisilla kodinkoneilla. Tyylikäs ja kestävä vinyylilattia tuo kotiin modernia ilmettä sekä käytännöllisyyttä. Eteisen, olohuoneen ja yhden makuuhuoneen seinät ovat saaneet uuden maalipinnan.
Taloyhtiössä on sauna, pesutupa ja urheiluvälinevarasto.

Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, ja talossa on hissi, mikä tekee liikkumisesta vaivatonta.

Liikenneyhteydet ovat erinomaiset: lähistöllä on bussipysäkki ja juna-asema, ja autolla sekä pyörällä kulkeminen on sujuvaa.

Vantaan monipuoliset palvelut ja luonto ovat käden ulottuvilla, mikä tekee tästä kodista ihanteellisen valinnan niin perheille kuin pariskunnillekin.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin!

Esittely

Su 24.5.2026 klo 16.30 – 17.00

Esittelijä

6ed4826f-0af9-41d4-82c1-280f335f5837

Satu Heinonen

Asuntomyyjä Vantaa 0443750218

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Asunnon perustiedot

Kotiavain 80506592
Osoite Norkkokuja 3, 01360 Vantaa
Tyyppi Kerrostalo
Omistusmuoto Oma
Huoneistoselitelmä 3h,k,kh,las.parv
Huoneet 3
Asuintilojen pinta-ala 74.5 m²
Kokonaispinta-ala 74.5 m²
Lisätietoja pinta-alasta Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.. Tarkistusmitattu: Ei
Kerros 1/6
Rakennusvuosi 1987
Käyttöönottovuosi 1987
Vapautuminen Muu ehto: 1-3kk

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 139 000 €
Velaton hinta 139 000 €
Neliöhinta 1 865,77 €/m²
Hoitovastike 322,95 € / kk
Yhtiövastike yhteensä 322,95 € / kk
Muut maksut Yhtiökokouksessa 18.5.2026 annettiin hallitukselle valtuudet 1-2 kuukauden ylimääräisen hoitovastikkeiden keräämiseksi, mikäli yhtiön taloudellinen tilanne sitä vaatii. Hoitovastiketta korotetaan 0,02 €/osake/kk 1.7.2026 alkaen.
Vesimaksu 20 € / hlö / kk

Asunnon lisätiedot

Sauna Taloyhtiössä sauna
Parveke Kyllä
Parvekkeen kuvaus Lasitettu
Parvekkeen ilmansuunta Länsi
Asunnon kunto Hyvä
Lämmitysjärjestelmän kuvaus Kaukolämpö ja vesikeskuslämmitys
Sähköliittymä siirtyy Ei
Lunastusoikeus yhtiöllä Ei
Lunastusoikeus osakkailla Ei

Asunnon tilat ja materiaalit

Pääasiallinen rakennusmateriaali Betoni
Keittiön kuvaus Liesi (Keraaminen liesi), työtasot (puu), seinät (kivi ja maali), lattiat (vinyyli), jääkaappipakastin, erillisuuni ja astianpesukone
Kylpyhuoneen kuvaus WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas ja bidee-suihku, seinät (kaakeli), lattiat (laatta)
Olohuoneen kuvaus Seinät (maali), lattiat (vinyyli)
Makuuhuoneen kuvaus Lukumäärä: 2, seinät (maali), lattiat (vinyyli)
Säilytystilojen kuvaus Vaatehuone ja häkkivarasto
Kattotyyppi Tasakatto
Katon kuvaus Huopa

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi Asunto Oy Norkkorinne
Isännöitsijän yhteystiedot Retta Isännöinti Oy, Vantaa, Jari karppi, Unikkotie 13, 01300, Vantaa, 0102282000
Huolto Huoltoyhtiö
Hissi Kyllä
Taloyhtiön autopaikat Piha-autopaikkoja: 50 kpl
Muuta taloyhtiöstä Väestönsuoja, kuivaushuone, mankeli, pesutupa, kellarikomero ja urheiluvälinevarasto