Metsolankuja 2, Tampere (Rantaperkiö)

319 000 € 90.5 m² 5h+k+s+2x wc
Myyntihinta 319 000 €
Asuinpinta-ala 90.5 m²
Huoneita 5
Rakennusvuosi 2005
Tyyppi Rivitalo
Kaupunki Tampere
Kaupunginosa Rantaperkiö

Upea rivitalokoti yli viiden metrin huonekorkeudella ja valtavan suurilla ikkunoilla, joista luonnonvalo tulvii kauniisti sisään!

Tampereen Metsolankuja:lla sijaitseva rivitaloasunto tarjoaa perheellesi ihanteellisen kodin rauhallisella ja vehreällä alueella. Tämä vuonna 2005 valmistunut asunto on hyvässä kunnossa ja tarjoaa tilavat puitteet perheen arkeen. Asunnossa on viisi huonetta, keittiö, sauna ja kaksi wc:tä, mikä takaa mukavan asumisen kaikille perheenjäsenille.

Kodin avara olohuone korkeine huonekorkeuksineen luo valoisan ja ilmavan tunnelman. Keittiö on hyvin varusteltu ja siellä on induktioliesi, erillinen jääkaappi ja pakastin sekä astianpesukone, mikä tekee ruoanlaitosta vaivatonta. Neljä makuuhuonetta tarjoavat riittävästi tilaa perheen tarpeisiin.

Taloyhtiön pihasta löytyy hiekkalaatikko ja keinut, jotka ilahduttavat perheen pienimpiä. Lisäksi terassi osittain katettuna valokatteella tarjoaa mukavan paikan rentoutumiseen ulkoilmassa.

Sijainti on erinomainen, sillä lähellä ovat päiväkodit, koulut ja monipuoliset palvelut. Tampereen keskustaan on vain muutaman kilometrin matka, ja hyvät liikenneyhteydet takaavat sujuvan kulkemisen eri suuntiin. Tuleva ratikkapysäkki lisää alueen saavutettavuutta entisestään.

Asuntoon kuuluu autokatospaikka, jossa on valmiina sähköauton latausmahdollisuus. Lisäksi huoneiston edustalla sijaitsee toinen sähköauton latauspiste

Tartu tilaisuuteen hankkia tämä viihtyisä rivitalokoti perheellesi!

Esittely

Su 24.5.2026 klo 12.00 – 12.40

Esittelijä

b0ad2205-b0bb-427c-9c78-d527d86141e7

Urho Pursiainen

Asuntomyyjä Tampere 0449021108

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Asunnon perustiedot

Kotiavain 80506725
Osoite Metsolankuja 2, 33900 Tampere
Tyyppi Rivitalo
Omistusmuoto Oma
Huoneistoselitelmä 5h+k+s+2x wc
Huoneet 5
Asuintilojen pinta-ala 90.5 m²
Kokonaispinta-ala 90.5 m²
Lisätietoja pinta-alasta Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.. Tarkistusmitattu: Ei
Kerros 2/2
Rakennusvuosi 2005
Käyttöönottovuosi 2005
Vapautuminen 01.07.2026

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 319 000 €
Velkaosuus 0 €
Velaton hinta 319 000 €
Neliöhinta 3 524,86 €/m²
Hoitovastike 479,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä 479,65 € / kk
Vesimaksu Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö (Ennakko, tasaus kulutuksen mukaan)

Asunnon lisätiedot

Sauna Oma sauna
Parveke Ei
Tietoliikenne Kaapelimodeemi
Tehdyt remontit 2019 Asennettu ilmalämpöpumppu. Laite kokonaisuudessaan osakkaan kunnossapitovastuulla. 2024 A 2 Sähköauton latausaseman asennus, Laite on kokonaisuudessaan myös osakkaan kunnossapitovastuulla
Asunnon kunto Hyvä
Lämmitysjärjestelmän kuvaus Kaukolämpö ja vesikeskuslämmitys
Sähköliittymä siirtyy Ei
Lunastusoikeus yhtiöllä Ei
Lunastusoikeus osakkailla Ei

Asunnon tilat ja materiaalit

Pääasiallinen rakennusmateriaali Betoni
Keittiön kuvaus Liesi (Induktioliesi), työtasot (laminaatti), seinät (kaakeli), lattiat (parketti), liesituuletin (Ohjataan lämmöntalteenottavan ilmanvaihtokoneen tehoa), jääkaappi, erillinen pakastin, erillisuuni, astianpesukone ja liesi
Kylpyhuoneen kuvaus Lattialämmitys ja suihku, seinät (kaakeli), lattiat (laatta)
WC-tilojen kuvaus Lukumäärä: 2, WC-istuin, bidee-suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi ja LED peilivalaisin, seinät (Kaakeli ja maali), lattiat (Laatta)
Saunan kuvaus Seinät (paneeli), lattiat (laatta), Sähkökiuas
Olohuoneen kuvaus Seinät (maali), lattiat (parketti), Huonekorkeus hulppea
Makuuhuoneen kuvaus Lukumäärä: 4, seinät (maali ja tapetti), lattiat (parketti)
Säilytystilojen kuvaus Vaatehuone ja kylmä ulkovarasto
Kattotyyppi Harjakatto
Katon kuvaus Tiili

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi Asunto Oy Tampereen Metso