Manttaalitie 2, Oulu (Haapalehto)

129 000 € 78 m² 3h+k+s
Myyntihinta 123 701,19 €
Asuinpinta-ala 78 m²
Huoneita 3
Rakennusvuosi 1980
Tyyppi Rivitalo
Kaupunki Oulu
Kaupunginosa Haapalehto

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään ja hyväkuntoiseen KAUKOLÄMPÖ rivitaloasuntoon Oulun Haapalehdossa! Tämä hiljattain remontoitu koti tarjoaa toimivat puitteet mukavaan arkeen niin pariskunnille kuin pienille perheillekin.

Asunnon 78 m² on suunniteltu käytännöllisesti: kolme huonetta, keittiö, kylpyhuone sekä oma sauna muodostavat toimivan ja kodikkaan kokonaisuuden. Tunnelmallinen olohuone avautuu omalle terassille, jossa voit nauttia kesäpäivistä ja rauhallisesta ympäristöstä. Moderni keittiö on varustettu nykyaikaisilla kodinkoneilla, kuten induktioliedellä ja uudella astianpesukoneella ja jääkaappipakastimella, mikä tekee ruoanlaitosta sujuvaa ja miellyttävää. Kylpyhuoneessa lattialämmitys lisää asumismukavuutta, ja oma sauna tarjoaa täydelliset puitteet rentoutumiseen päivän päätteeksi.

Asunto sijaitsee rauhallisessa Asunto Oy Manttaalinkulmassa, jossa asukkaiden käytössä ovat muun muassa pesutupa ja kuivaushuone. Autopaikkoja on saatavilla jonotusperiaatteella. Taloyhtiössä on lisäksi juuri tehty merkittäviä remontteja – esimerkiksi ikkunoiden ja terassiovien uusiminen vuonna 2025, joka parantaa asumismukavuutta sekä energiatehokkuutta.

Haapalehto on viihtyisä ja arvostettu asuinalue, jossa palvelut, liikenneyhteydet ja arjen sujuvuus ovat erinomaisella tasolla. Tässä kodissa yhdistyvät rauhallinen asuminen ja kaupungin palveluiden läheisyys.

Tartu tilaisuuteen ja tule ihastumaan tähän lämminhenkiseen kotiin!

Lisätietoja välittäjältä:
Kati Mäkinen
p. 0401388669
kati.makinen@huoneistokeskus.fi

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Asunnon perustiedot

Kotiavain 80506396
Osoite Manttaalitie 2, 90650 Oulu
Tyyppi Rivitalo
Omistusmuoto Oma
Huoneistoselitelmä 3h+k+s
Huoneet 3
Asuintilojen pinta-ala 78 m²
Kokonaispinta-ala 78 m²
Lisätietoja pinta-alasta Mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisesti nykyisten standardien mukaan laskettavasta asuinpinta-alasta. Todellinen asuinpinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi.. Tarkistusmitattu: Ei
Kerros 1/2
Rakennusvuosi 1980
Vapautuminen Sopimuksen mukaan

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 123 701,19 €
Velkaosuus 5 298,81 €
Velaton hinta 129 000 €
Neliöhinta 1 653,85 €/m²
Hoitovastike 265,20 € / kk
Rahoitusvastike 58,24 € / kk
Yhtiövastike yhteensä 326,39 € / kk
Muu vastike 2,95 € / kk
Muut maksut Autopaikka 10 €/kk Sähkömaksu 30 €/kk
Vesimaksu 27 € / hlö / kk

Asunnon lisätiedot

Sauna Oma sauna
Parveke Ei
Tehdyt remontit Isännöitsijältä saadun muutostyöilmoituksen mukaan: 2025 Pistorasia takapihan puolelle. Keskeneräinen muutostyö. 2024 Ilmalämpöpumpun asentaminen huoneistoon. Toteutunut muutostyö.
Asunnon kunto Hyvä
Lämmitysjärjestelmän kuvaus Kaukolämpö
Sähköliittymä siirtyy Ei
Lunastusoikeus yhtiöllä Ei
Lunastusoikeus osakkailla Ei

Asunnon tilat ja materiaalit

Pääasiallinen rakennusmateriaali Puu/tiili
Keittiön kuvaus Liesi (Induktioliesi), työtasot (laminaatti), seinät (maali), lattiat (laminaatti), jääkaappipakastin (uusittu 2024), astianpesukone (uusittu 2024), erillisuuni, liesi, liesituuletin ja mikroaaltouuni
Kylpyhuoneen kuvaus WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas ja allaskaappi, seinät (kaakeli), lattiat (laatta)
WC-tilojen kuvaus Lukumäärä: 1, WC-istuin, allaskaappi, pesuallas ja peilikaappi, seinät (Maali), lattiat (Laatta)
Saunan kuvaus Seinät (puu), lattiat (kivi), Sähkökiuas
Olohuoneen kuvaus Seinät (maali ja tapetti), lattiat (laminaatti)
Makuuhuoneen kuvaus Lukumäärä: 2, seinät (maali, tapetti ja paneeli), lattiat (laminaatti)
Säilytystilojen kuvaus Kylmä ulkovarasto ja seinäkaapit
Kattotyyppi Harjakatto
Katon kuvaus Pelti

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi Asunto Oy Manttaalinkulma
Isännöitsijän yhteystiedot Retta Isännöinti Oy, Oulu, Antti Immonen, Alasintie 10 B, 90400, Oulu, 0102288404, antti.immonen@retta.fi