Tämä valoisa kaksio sijaitsee rauhallisella Tikan alueella Jyväskylän Kuokkalassa. Asunto on kolmannessa kerroksessa vuonna 2016 valmistuneessa pienkerrostalossa.
Asunto Oy Jyväskylän Pellonreuna 1 on hyvin hoidettu yhtiö, jossa on tehty säännöllisiä huoltotöitä, ja tulevaisuuden kunnossapitotarpeet on kartoitettu.
Sijainti on erinomainen: lähellä ovat niin Tikan vehreät ulkoilureitit kuin Kuokkalan keskustan palvelutkin. Lähin bussipysäkki on vain 100 metrin päässä, ja alueella on hyvät pyöräilyreitit sekä sujuvat yhteydet autolla. Lähikauppa ja päiväkoti ovat kävelyetäisyydellä, ja Kuokkalan Yhtenäiskouluun on vain puoli kilometriä.
Kompakti koti sopii erinomaisesti sijoittajalle, opiskelijalle tai ensiasunnon ostajalle, joka arvostaa rauhallista ja luonnonläheistä ympäristöä, mutta haluaa silti pysyä lähellä kaupungin palveluita. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi!
Tilaa ilmainen arviokäynti
Asunnonvaihto kannattaa aloittaa nykyisen asunnon hinnan arvioinnilla. Näin saat raamit uusille unelmillesi.
Tilaa ilmainen arviokäynti
Asunnon perustiedot
| Kotiavain |
80508166 |
| Osoite |
Pellonreuna 1, 40520 Jyväskylä |
| Tyyppi |
Kerrostalo |
| Omistusmuoto |
Oma |
| Huoneistoselitelmä |
2H+KT |
| Huoneet |
2 |
| Asuintilojen pinta-ala |
40 m² |
| Kokonaispinta-ala |
40 m² |
| Lisätietoja pinta-alasta |
Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.. Tarkistusmitattu: Ei |
| Kerros |
3/4 |
| Rakennusvuosi |
2016 |
| Käyttöönottovuosi |
2016 |
| Vapautuminen |
Heti |
Hinta ja kustannukset
| Myyntihinta |
112 000 € |
| Velkaosuus |
0 € |
| Velaton hinta |
112 000 € |
| Neliöhinta |
2 800 €/m² |
| Hoitovastike |
164 € / kk |
| Yhtiövastike yhteensä |
164 € / kk |
| Muut maksut |
Huoneistokohtaiset vesimittarit. Vesimaksu kylmä 7 €/m³, vesimaksu lämmin 18 €/m³.
Hallituksella valtuudet vapauttaa osakkeet 1-2 kuukauden vastikkeiden maksusta tai vastaavasti periä tarvittaessa 1-2 ylimääräistä vastiketta yhtiön taloustilanteen mukaan. Valtuutus voimassa seuraavaan yhtiökokoukseen asti. |
| Vesimaksu |
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö (Ennakko, tasaus kulutuksen mukaan) |
Asunnon lisätiedot
| Sauna |
Ei |
| Parveke |
Kyllä |
| Parvekkeen kuvaus |
Ranskalainen |
| Asunnon kunto |
Hyvä |
| Lämmitysjärjestelmän kuvaus |
Kaukolämpö |
| Sähköliittymä siirtyy |
Ei |
| Lunastusoikeus yhtiöllä |
Ei |
| Lunastusoikeus osakkailla |
Ei |
Asunnon tilat ja materiaalit
| Pääasiallinen rakennusmateriaali |
Betoni |
| Keittiön kuvaus |
Liesi (Keraaminen liesi), työtasot (laminaatti), seinät (maali), lattiat (laminaatti), jääkaappipakastin, uuni, liesi, astianpesukone ja liesituuletin |
| Kylpyhuoneen kuvaus |
WC-istuin, suihku, allaskaappi, peilikaappi, suihkuseinä ja pesukoneliitäntä, seinät (kaakeli), lattiat (laatta) |
| Olohuoneen kuvaus |
Seinät (maali), lattiat (laminaatti) |
| Makuuhuoneen kuvaus |
Lukumäärä: 1, seinät (maali), lattiat (laminaatti) |
| Säilytystilojen kuvaus |
Kaapistot |
| Kattotyyppi |
Harjakatto |
| Katon kuvaus |
Tiili |
Taloyhtiö
| Taloyhtiön nimi |
As Oy Jyväskylän Pellonreuna 1 |
| Isännöitsijän yhteystiedot |
Jyvässeudun Kiinteistöpaletti Oy, Kari Friman, Länsiväylä 4 A, 40630, Jyväskylä, 0405907365, kari.friman@jskipa.fi |