Junttapolku 2, KEMINMAA (Jokisuu)

109 500 € 80 m² 3h+k+s
Myyntihinta 109 500 €
Asuinpinta-ala 80 m²
Huoneita 3
Rakennusvuosi 1983
Tyyppi Rivitalo
Kaupunki KEMINMAA
Kaupunginosa Jokisuu

Nyt vapaana täydellisen remontin jälkeen upea saunallinen rivitaloasunto suositulla Keminmaan Jokisuulla.

Asunto on rakennettu sisältä kokonaan uudestaan ja vaihdettu huonejärjestystä nykyaikaisemmaksi marraskuussa 2025 valmistuneessa remontissa. Asuntoon on uusittu kaikki tekniikka ja tehty oma huoneistokohtainen koneellinen ilmastointi. Asunnossa on tyylikäs avokeittiö sekä kaksi makuuhuonetta. Myös asunnon pesutilat ja sauna on uusittu kokonaan. Tässä asunnossa on uuden talon tuoksu ja tunne!

Taloyhtiössä on maalämpö ja edullinen hoitovastike. Taloyhtiöön on tehty 3/2026 maalämpöremontti ja laitteisto on vaihdettu uuteen. Nykyinen omistaja maksaa maalämpöremonttiin kohdistuvan taloyhtiölainan osuuden.

Harvoin tarjolla:
Upea uudenveroinen rivitalokoti huolettomaan asumiseen, pyydä yksityisesittely!

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Tilaa ilmainen arviokäynti​

Asunnon perustiedot

Kotiavain 80471489
Osoite Junttapolku 2, 94450 KEMINMAA
Tyyppi Rivitalo
Omistusmuoto Oma
Huoneistoselitelmä 3h+k+s
Huoneet 3
Asuintilojen pinta-ala 80 m²
Kokonaispinta-ala 80 m²
Lisätietoja pinta-alasta Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Tarkistusmitattu: Ei
Kerros 1/1
Rakennusvuosi 1983
Käyttöönottovuosi 1983
Vapautuminen Heti

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 109 500 €
Velkaosuus 0 €
Velaton hinta 109 500 €
Neliöhinta 1 368,75 €/m²
Hoitovastike 369,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä 369,60 € / kk
Vesimaksu 20 € / hlö / kk

Asunnon lisätiedot

Sauna Oma sauna
Parveke Ei
Tehdyt remontit Koko talon 3 asuntoa on purettu väliseiniä myöten ja rakennettu sisältä uudelleen. Huonejärjestystä on muutettu samalla nykyaikaisemmaksi. Lattiat on valettu ja tasoitettu uudestaan, katot koolattu, väliseinissä on uudet villat. Myös kaikki tekniikka on uusittu (sähköt, käyttövesiputket, huoneistokohtainen ilmanvaihto kanavineen), kiinteät kalusteet, kodinkoneet ja kaikki pinnat uutta. Remontti on valmistunut marraskuussa 2025.
Asunnon kunto Erinomainen
Lämmitysjärjestelmän kuvaus Maalämpö
Sähköliittymä siirtyy Ei
Lunastusoikeus yhtiöllä Ei
Lunastusoikeus osakkailla Ei

Asunnon tilat ja materiaalit

Pääasiallinen rakennusmateriaali Puu ja tiili
Keittiön kuvaus Liesi (Induktioliesi), työtasot (laminaatti), seinät (maali), lattiat (vinyyli), jääkaappi ja erillinen pakastin
Kylpyhuoneen kuvaus WC-istuin, suihku, pesuallas, peilikaappi, bidee-suihku, lattialämmitys, suihkuseinä ja pesukoneliitäntä, seinät (kaakeli), lattiat (laatta)
WC-tilojen kuvaus WC-istuin, bidee-suihku, peilikaappi ja pesuallas, seinät (Maali), lattiat (Laatta)
Saunan kuvaus Seinät (puu), lattiat (laatta), Sähkökiuas
Olohuoneen kuvaus Seinät (maali), lattiat (vinyyli)
Makuuhuoneen kuvaus Lukumäärä: 2, seinät (maali), lattiat (parketti)
Säilytystilojen kuvaus Kylmä ulkovarasto
Seinämateriaalien kuvaus Seinälevyt ja kaikki pinnat uusittu 2025 syksyllä.
Lattiamateriaalien kuvaus Uusi, laadukas vinyylilattia syksyllä 2025.