Tervetuloa Keiteleelle!
Vapaa, muuttovalmis ja palvelujen äärellä sijaitseva yksiö odottaa uusia asukkaitaan. Yhtiössä tehty jo viemäri- ja käyttövesiputkiremontit sekä ikkunat ja ovet. Kattoremontti jo aiemmin.
Huoneisto on erittäin siisti, kylpyhuonetta on laajennettu ja muutoin koti vapautuu suoraan kaupasta.
Autopistokepaikka tarjolla.
Soitahan ja kysy lisää niin neuvotellaan tästä kunnon kaupat!
Tilaa ilmainen arviokäynti
Asunnonvaihto kannattaa aloittaa nykyisen asunnon hinnan arvioinnilla. Näin saat raamit uusille unelmillesi.
Asunnon perustiedot
| Kotiavain | 80497432 |
|---|---|
| Osoite | Äyräpääntie 14, 72600 Keitele |
| Tyyppi | Rivitalo |
| Omistusmuoto | Oma |
| Huoneistoselitelmä | 1h, kk, kh |
| Huoneet | 1 |
| Asuintilojen pinta-ala | 36.5 m² |
| Kokonaispinta-ala | 36.5 m² |
| Lisätietoja pinta-alasta | Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.. Tarkistusmitattu: Ei |
| Kerros | 1/1 |
| Rakennusvuosi | 1971 |
| Käyttöönottovuosi | 1972 |
| Vapautuminen | Heti |
Hinta ja kustannukset
| Myyntihinta | 9 800 € |
|---|---|
| Velaton hinta | 9 800 € |
| Neliöhinta | 268,49 €/m² |
| Hoitovastike | 164,25 € / kk |
| Yhtiövastike yhteensä | 164,25 € / kk |
| Muut maksut | Sähköennakko 50,00 €/kk. |
| Vesimaksu | 20 € / hlö / kk |
Asunnon lisätiedot
| Sauna | Taloyhtiössä sauna |
|---|---|
| Parveke | Ei |
| Tehdyt remontit | Ilmalämpöpumppu asennettu vuonna 2022. Terassi purettu, piha tasataan keväällä 2026. |
| Asunnon kunto | Hyvä |
| Lämmitysjärjestelmän kuvaus | Sähkö ja ilmalämpöpumppu |
| Sähköliittymä siirtyy | Ei |
| Lunastusoikeus yhtiöllä | Ei |
| Lunastusoikeus osakkailla | Ei |
Asunnon tilat ja materiaalit
| Pääasiallinen rakennusmateriaali | Tiili |
|---|---|
| Keittiön kuvaus | Liesi (Sähköhella), seinät (maali), lattiat (laminaatti), jääkaappipakastin, liesi ja liesituuletin, Kaapistotilaa kahdella vastakkaisella seinällä. Ikkuna pihan suuntaan. Kapea pöytätaso, joka sopii liikuntarajoitteiselle ruokailutilaksi. |
| Kylpyhuoneen kuvaus | WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku, seinät (kaakeli), lattiat (laatta) |
| Olohuoneen kuvaus | Seinät (maali), lattiat (laminaatti) |
| Säilytystilojen kuvaus | Kaapistot, Jäähdytetty talouskellari, varastokomerotilat, saunaosasto, pesutupa kuivaushuoneineen, varasto- ja wc-tilaa. |
| Kattotyyppi | Harjakatto |
| Katon kuvaus | Pelti |
Taloyhtiö
| Taloyhtiön nimi | Asunto Oy Keiteleen Rauhamäki |
|---|---|
| Isännöitsijän yhteystiedot | Keiteleen Tilipalvelu Oy, Markus Ojalehto, Keiteleentie 3 A, 72600, Keitele, 0443683689, markus.ojalehto@keiteleentilipalvelu.fi |